سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دوستی ات را اگر جایگاهی [برایش] نیافتی، نثار مکن. [امام علی علیه السلام]
کامپیوتر
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» نحوه ساخت وبلاگ در بلاگفا

راهنمای ثبت نام و ایجاد وبلاگ در بلاگفا

برای ایجاد وبلاگ در بلاگفا تنها کافیست در بخش ثبت وبلاگ جدید فرم مربوطه را کامل کنید.
در فرم ثبت نام میبایست یک نام کاربری (username) برای خود در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که آدرس اینترنتی وبلاگ شما بصورت http://username.blogfa.com خواهد بود، بنابراین اگر آدرس خاصی مد نظر شماست بطور مثال http://yourname.blogfa.com تنها کافیست نام خود (yourname)را به عنوان نام کاربری وارد کنید. در انتخاب نام کاربری خود دقت کنید تا در آینده نیاز به تغییر آدرس وبلاگ و ایجاد وبلاگ جدید نشوید.

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » مهزیاری ( دوشنبه 87/10/2 :: ساعت 5:5 عصر )


»» دنیای چت

اگر با اینترنت و دنیای چت زیاد سروکار داشته باشید حتمأ میدانید که دیگر به سادگی و از طریق راه های مختلفی میتوان به مخفی یا Invisible بودن دوستانتان در یاهو مسنجر پی ببرید. ساده ترین راه هم استفاده از سایت هایی است که با وارد نمودن آی دی فرد ، حالت او را نمایش میدهد. اما این روش همانطور که مشخص است هر بار فقط یک آی دی خاص را مشخص میکند. اما آیا راهی وجود دارد که کل لیست Add های شما را همزمان چک کند و Invisible بودن آنها را تشخیص دهد؟ پاسخ مثبت است! در این ترفند قصد داریم راهی را به شما نشان دهیم که با استفاده از آن میتوانید کل Add List موجود در ID خود را چک نمایید و ببینید آنها Invisible هستند یا خیر.


برای اینکار:
کافی است به اینجا بروید.
در صفحه باز شده Username و Password آی دی خود را وارد نموده و بر روی Verify everyone"s status کلیک کنید.
سپس خواهید دید که کل نفرات موجود در Add List شما به ترتیب مرتب خواهند شد و Invisible بودن یا عدم Invisible بودن هر یک بررسی شده و در کنار آی دی او درج میگردد.

به همین سادگی میتوانید هر بار از وضعیت Add List خود اطمینان یابید.

لازم به ذکر است وب سایت ترفندستان این موضوع را تضمین می نماید که نگرانی امنیتی از نظر لو رفتن پسورد ID به هنگام وارد کردن در صفحه فوق نداشته باشید
.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » مهزیاری ( شنبه 87/8/25 :: ساعت 5:34 عصر )
»» چگونه از Favorites نسخه پشتیبان تهیه می‌کنید؟

 

چگونه از Favorites نسخه پشتیبان تهیه می‌کنید؟


اگر شما هم از کاربران پروپا قرص اینترنت هستید، حتما فهرست ارزشمندی از اسامی و نشانی سایت های مورد علاقه خود را در ستون Favorites نگهداری می کنید.

بسیاری از کاربران از این مسئله گلایه مند هستند که با عوض کردن ویندوز و نصب یک ویندوز جدید، فهرست سایت های مورد علاقه خود را در این ستون از دست می دهند.در این ترفند قصد داریم، چگونگی پشتیبان ( Back Up ) گرفتن از نشانی ها و اطلاعات موجود در این ستون را آموزش می دهیم.

در ابتدا برنامه Internet Explorer خود را باز کنید و از منوی File، گزینه Import and Export را انتخاب کنید. سپس روی Next کلیک کنید و از لیست موجود Export Favorites را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

پس از مشاهده فهرست نشانی سایت ها و تعیین محلی برای ذخیره شدن فایل Back Up، روی Finish کلیک کنید. حالا کار تمام است. هم اکنون شما از منوی Favorites خود یک نسخه پشتیبان در اختیار دارید.

برای استفاده از این نسخه پشتیبان در یک ویندوز جدید، در برنامه Internet Explorer از منوی File، گزینه Import and Export را انتخاب و سپس از فهرست موجود، Import Favorites را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

سپس محل ذخیره فایل پشتیبان در سیستم خود را وارد کنید و کار را به پایان برسانید. همچنین می توانید این نسخه پشتیبان را که یک فایل Html است، به رایانه دیگری ببرید و درآنجا Import کنید.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » مهزیاری ( دوشنبه 87/1/26 :: ساعت 8:53 عصر )
»» چند ترفند کوچولو

چند ترفند کوچولو

در پشت صفحه‌ی بوت XP چه می گذرد!

وقتی کامپیوتر خود را روشن می کنید مشخصاتی همچون مدل مادربورد ،ram)در زمان restart کردن) و... به نمایش در می آید سپس نوشته ویندوز دیده می شود و در داخل کادری نقطه چینهای آبی به حرکت در می آید. حال به کمک ترفندی در ویندوز متوجه دستورات ویندوز در این زمان میگردیم. اطلاعاتی نظیر version service pack ، اندازه ram و ……به قسمت run رفته ودستور msconfig را تایپ کرده و Enter می نمائیم.
پنجره system configuration utility نمایان می شود به قسمت boot.ini رفته و در Boot Options با علامت زدن در sos و ok کردن آن و سپس restart کردن متوجه عملکرد ها می شویم.

 برای برگرشتن به حالت اولیه کافیست در system configuration utility به قسمت general رفته و normal start up-load all device drivers and services را انتخاب وسپس ok می نمائیم.

جلو گیری از اجرای خودکار سی دی ها

1.     در منوی Run تایپ کنید Gpedit.msc و Enter را بزنید.

2.     از لیست درختی باز شده ، مسیر زیر را پیدا کنید

3.       CamputerConfiguration/Administrative Templates/ System/Turn off Autoplay

4.      بر روی Turn off Autoplay کلیک کرده واز پنجره‌ی باز شده به ترتیب Enable و CD Rom را انتخاب کرده و OK را کلیک کنید .نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » مهزیاری ( سه شنبه 87/1/20 :: ساعت 7:55 عصر )
»» سرعت واقعی اینترنت شما چقدر است؟

سرعت واقعی اینترنت شما چقدر است؟

وقتی به اینترنت متصل هستید، تصویری از دو رایانه بسیار کوچک در سمت راست پایین صفحه نمایش قسمت ( Tray ) ظاهر می شود.
اگر موس خود را روی این دو رایانه نگه دارید ( یا روی آن دوبار کلیک کنید )، سرعت اینترنت شما را نشان می دهد؛ مثلا bps 33600 ) بیت بر ثانیه )، اما این سرعت واقعی خط شما نیست؛ بلکه سرعت مودمی است که در شرکت ISP ) که شما از او اینترنت گرفته اید ) قرار دارد. سرعت واقعی خط معمولا عددی بسیار کمتر از این مقدار است!
اگر می خواهید ببینید این مقدار اطلاعات با چه سرعتی رد و بدل می شوند، می توانید سری به نشانی http://Promos.mcafee.com/speedometer بزنید، در این صفحه یک سرعت سنج وجود دارد. کافیست روی عبارت Test Now کلیک کنید. کمی صبر کنید تا Speedometer سرعت اتصال را اندازه بگیرید. عددی که در مقابل عبارت Your Speed مشاهده می کنید، سرعت واقعی است.
اگر این مقدار با سرعت مودم ISP خیلی متفاوت است، از دست ISP خود شاکی نشوید!
چون سرعت خط علاوه بر تجهیزات موجود در ISP، به موارد زیادی چون کیفیت خطوط مخابراتی منطقه و منزل شما نیز بستگی دارد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » مهزیاری ( پنج شنبه 87/1/15 :: ساعت 7:11 عصر )
»» آداب ایمیل نوشتن و پاسخ به آن

آداب ایمیل نوشتن و پاسخ به آن

با توجه به اینکه دریافت و فرستادن ایمیل یکی از کارهای روزمره شده و استفاده از این تکنولوژی بنوعی نمایش دهنده شخصیت ماست، لازم دیدم نکاتی را برای دوستان شرح دهم تا در مکاتبات خود دقت بیشتری نموده و احتمال موفقیت در کارهای خود را افزایش دهند......

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » مهزیاری ( یکشنبه 87/1/4 :: ساعت 7:21 عصر )


»» آموزش شناسایی فایل های هک ( آموزش کامپیوتر و اینترنت)

آموزش شناسایی فایل های هک

هنگام چت (CHAT) در یاهو و یا سرویس های دیگر مسنجر ممکن است از افراد مختلف فایلی را دریافت کنید که گاهی اوقات این فایلها برای نفوذ به کامپیوتر شما ویا دزدیدن پسوورد شما می باشند. در این زمینه روشی وجود دراد که با استفاده از آن هنگام دریافت فایل، تا حد زیادی از امنیت آن اطمینان حاصل فرمائید:

وقتی شخصی فایلی را برای شما ارسال می کند، در پیغامی که برای شما مبنی بر تایید آن می آید، نام شخص فرستنده، نام فایل، حجم آن و همچنین فرمت و از این قبیل اطلاعات در آن قید شده است. شما باید توجه داشته باشید که آیا فایلی که برای شما ارسال شده است ، از لحاظ نوع و فرمت، همان فایلی است که قرار بوده ارسال شود، یا خیر؟

در حقیقت مثلا اگر میخواهید عکسی را دریافت نمایید، باید فایل مربوطه پسوند JPG یا یکی از پسوند های فایلهای گرافیک را داشته باشد، ( نه اینکه فایلی با پسوند Exe و یا Bat یا Com برای شما ارسال شود و فرستنده هم مدعی باشد که این یک فایل تصویری است). در واقع فایلهایی که با نرم افزارها Magic-ps ساخته شده اند، دارای پسوند هایی نظیر SCR یا Exe و ... و یا مثل (mypic.jpg.exe) می باشند، که نشان دهنده آن است که فایل فرستاده شده، یکی از انواع فایل های ساخته شده توسط برنامه Magic-ps یا برنامه های مشابه است، که برای به دست آوردن پسوورد شما می باشد. بنا براین همواره نوع پسوند فایلهای دریافتی را زیر نظر داشته باشید و بدانید که از این طریق و قبل از هر چیز میتوانید تا حد زیادی از کیفیت، نوع و چگونگی عملکرد و ماهیت یک فایل اطلاع حاصل کنید.

برای اطمینان و امنیت بیشتر حتما یک نرم افزار ضد ویروس معروف و به روز شده بر روی کامپیوتر خود داشته باشید و همواره فایلهای دریافتی از اینترنت را اسکن نمایید تا امنیت و اطمینان شما درصد بالاتری داشته باشد و درصد تخریب اطلاعات کامپیوتر توسط ویروس ها بسیار کم شودنوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » مهزیاری ( یکشنبه 86/10/23 :: ساعت 2:42 عصر )
»» تغییر پسورد Xp بدون دانستن پسورد قبلی ( آموزشی )

همون طور که می دانید برای عوض کردن پسورد در ویندوز XP می بایست پسورد قبلی را تایپ کرد و سپس می توان پسورد جدید را جایگزین کرد. شما می توانید با استفاد از این ترفند بدون نیاز به دانستن پسورد قبلی ، پسورد جدیدی را بر روی سیستم قرار دهید.
از منوی استارت گزینه ی
run رو بزنید بعد از اون  userpasswords2 control  رو تایپ کنید از  منویی که باز میشه اسم username ها رو نوشته روی هرکدوم که کلیک کنید اون پایین یه گزینه داره به اسمه reset password اونو که بزنید دوبار پسورد دلخواهتونو تایپ کنید بدون تایپ کردن پسورد قبلی پسورد عوض میشه.

درضمن اینم بدونید که نمیشه پسورده username ی که باهاش on هستید عوض کنید فقط میشه user های دیگه رو دستکاری کرد البته برای عوض کردن پسورد یوزری که داخلشید میشه پسورد ادمین رو عوض کرد بعدش رفت تو ادمین و اونجا پسورد اون یکی یوزرو عوض کرد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » مهزیاری ( پنج شنبه 86/10/20 :: ساعت 11:32 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

نمونه سوالات بیسیک - قسمت دوم
نمونه سوالات QB
شما یادتون نمیاد..................
نمونه سوالات عملی power point
نمونه سوالات عملی Excel
سال نو مبارک
راهنمای جستجو در گوگل
درباره اساس کار گوگل بدانید
اسرار مهم در پارتیشن بندی هارد
مرجع خطاهای مودم
سری جدید فلشهای دیدنی
[عناوین آرشیوشده]